Netamin L-theanine 250mg kapszula 60x
A Netamin L-theanine kapszula segít a nyugodt, fókuszált állapot elérésében és a mentális stressz csökkentésében!
A tea őshazája Kína, ahol több évezrede fogyasztják a test és a szellem nyugtatására, a mindennapi gondok okozta feszültség enyhítésére. A buddhista szerzetesek a tea segítségével érik el a „Zen” állapotot, vagyis a meditációhoz szükséges rendkívül fókuszált, éber, de mégis nyugodt tudatot.
A modern tudománynak köszönhetően ma már tudjuk, hogy a tea leveleiben egy egyedülálló aminosav található, mégpedig az L-theanine (más néven teanin, L-teanin). Kutatások szerint ez a hatóanyag nyugtató, stresszoldó hatással bírhat, kedvezően hathat a mentális éberségre, figyelemre és a koncentrációra.
- javíthatja a koncentrációt és a tanulási képességet
- segíthet megnyugodni, ellazulni, úgy hogy közben nem okoz bágyadtságot
- támogathatja az éber relaxáció állapotát
Az L-theanine segítségével véget vethetsz az állandóan pörgő, cikázó gondolatoknak, a folyamatos „agyalásnak” és feszültségnek, ami miatt akár aludni sem tudsz rendesen. A nyugodt éberségnek köszönhetően a fizikai vagy szellemi, monoton vagy kreatív munkavégzés is jobban fog menni.
Az L-theanine EEG (elektroenkefalográfia) segítségével végzett vizsgálatok alapján közvetlen hatással van az emberi agy működésére.
Az L-theanine egyik legfőbb előnye, hogy nem okoz álmosságot vagy bágyadtságot, hanem egyfajta nyugodt éberség elérésében segíthet. Nappal a jobb szellemi teljesítményt és koncentrációt, illetve a relaxációt, míg éjszaka a jó minőségű és pihentető alvást támogathatja. Ennek köszönhetően az L-theanine kiváló választás azok számára, akik szeretnék az idegeiket lenyugtatni, mentális fókuszukat javítani, anélkül hogy napközben álmossá és fáradttá válnának.
Az L-theanine rendszeres alkalmazását gyakran javasolják alvászavarok, stressz, szorongás, idegesség és nyugtalanság esetén. Az eddigi tudományos vizsgálatok arra utalnak, hogy a szinte kizárólag csak a teában előforduló anyag, az L-theanine valóban hatásos lehet ezeken a területeken, továbbá hozzájárulhat a kognitív funkciók javításához és az agysejtek védelméhez is.
Milyen esetekben ajánlott az L-theanine alkalmazása?
- Erős, hosszan tartó mentális stressz (pl. munkahelyi stressz)
- Koncentrációhiány, szellemi fáradtság
- Túl sok felelősség, felhalmozódó feladatok miatti szorongás
- Nyugtalanság, idegesség
- Alvászavarok (pl. elalvási probléma, álmatlanság, éjszakai felébredés)
- Memóriazavarok
- Szellemi teljesítmény javításához
- Időskori szellemi hanyatlás megelőzésére
Az L-theanine rendszeres alkalmazását gyakran javasolják alvászavarok, stressz, szorongás, idegesség és nyugtalanság esetén. Az eddigi tudományos vizsgálatok arra utalnak, hogy a szinte kizárólag csak a teában előforduló anyag, az L-theanine valóban hatásos lehet ezeken a területeken, továbbá hozzájárulhat a kognitív funkciók javításához és az agysejtek védelméhez is.
- Nyugtató hatással lehet az idegrendszerre
Kutatások alapján az L-theanine nyugtató hatást fejt ki, mivel képes lehet az agyi aktivitást kedvező irányban befolyásolni. Egy vizsgálatban alacsony, illetve magas szorongást mutató embereknek adtak L-theaninet, majd a fogyasztást követő 60 percben megmérték a kísérleti alanyok agyhullámait. Az eredmények alapján a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy az L-theanine szedése kb. 40 perc alatt jelentősen megnöveli az alfa agyhullámokat, melyek összefüggenek a relaxációval és a nyugodt, de mégis éber tudatállapottal. A kutatók azt is megfigyelték, hogy a magas szorongást mutató embereknél erősebb volt ez a hatás. Emellett az L-theanine hatással lehet a gamma-aminovajsav (GABA) nevű ingerületátvivő anyag termelésére is, ez pedig két másik ingerületátvivő anyag, a dopamin és a szerotonin szintjét is befolyásolhatja. Ez szintén segítheti a relaxációt.
Egy 2019-ben publikált szisztematikus áttekintő tanulmány az eddigi klinikai vizsgálatok alapján arra jutott, hogy napi 200-400 mg L-theanine szedése segítheti a stressz és a szorongás csökkentését a stresszes helyzetekben lévő embereknél.
- Hozzájárulhat a jobb alváshoz
Habár az L-theanine önmagában nem okoz álmosságot vagy bágyadtságot (éppen ezért napközben is nyugodtan fogyasztható), kutatások szerint segítheti az elalvás előtti relaxációt, a könnyebb elalvást és a mélyebb alvást. Egy 2019-es tanulmányban az L-theaninet szedő emberek jobb alvásminőségről számoltak be. A vizsgálatban résztvevő alanyok generalizált szorongásos zavarban szenvedtek és antidepresszánsokat is szedtek a betegségükre. Egy másik, 2019-ben publikált tanulmány ezzel szemben egészséges embereken vizsgálta meg az L-theanine hatását (napi 200 mg, 4 héten át): a hatóanyag nagyobb mértékben csökkentette az alvásproblémákat, mint a hatóanyagmentes placebo.
- Javíthatja a szellemi teljesítményt
Az L-theanine számos tudományos kutatás szerint pozitív hatással lehet a kognitív funkciókra. Állatkísérletekben az L-theaninet fogyasztó állatok memóriája és tanulási képessége is jelentősen jobb volt, mint a hatóanyagot nem szedő kontroll alanyoké. Az L-theanine feltehetően védelmet nyújthat a krónikus stressz által kiváltott kognitív károsodás ellen. Egy 2016-os áttekintő tanulmányban a szerzők az addig publikált vizsgálatok eredményei alapján arra jutottak, hogy az L-theanine jótékony hatással lehet a mentális egészségre. Fogyasztása a nyelvi képességekre, végrehajtó funkciókra, koncentrálóképességre, és a reakcióidőre is pozitívan hathat
- Segítheti az ideg- és agysejtek védelmét
Az utóbbi évek kutatási felfedezték, hogy az L-theaninenek neuroprotektív hatása van, vagyis segíthet megvédeni az idegsejteket a pusztulástól. Állatkísérletekben kimutatták, hogy az L-theanine védelmező hatással bírhat az úgynevezett glutamát excitotoxicitás ellen, amelynek szerepe van olyan neurodegeneratív betegségek kialakulásában, mint az Alzheimer-kór, Parkinson-kór, Huntington-kór és az amiotrófiás laterálszklerózis (ALS). Az L-theanine emellett az alumínium által kiváltott agysejt-károsodás ellen is védhet – a mérgező nehézfémeknek való kitettség ugyancsak gyakori okozója a neurodegeneratív betegségeknek és a kognitív hanyatlásnak.