Támogatja a szervezet védekezőképességét az oxidatív stresszel és a sejtkárosodással szemben. Antioxidáns támogatást nyújt a szabad gyökök semlegesítéséhez. Támogatást nyújt a méregtelenítéshez.
A glutation magas szintjét az emberi szervezetben nemcsak az öregedési folyamatok képesek lecsökkenteni, hanem a feldolgozott ételek túlzott mértékű fogyasztása, a környezeti toxinok, a betegségek, a gyógyszerek, a fertőzések és a stressz is nagyban hozzájárul a glutation szintjének drasztikus csökkenéséhez.
Az alacsony glutationszint krónikus betegségek kialakulásához vezethet. Ugyanis ha kevés van belőle a szervezetünkben, akkor ez gátolhatja az optimális sejtműködést és lehetővé teszi a veszélyes szabad gyökök okozta oxidatív károsodást, amely sok krónikus betegség tüneteinek lehet a gyökere.
Az alacsony glutationszint olyan degeneratív betegséget okozhat, mint daganatos, szív- és érrendszeri betegségek.
De ide sorolhatók az autoimmun betegségek és egyéb gyulladásos betegségek, a krónikus fáradtság-szindróma, a cukorbetegség, az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór, az autizmus, az ízületi gyulladás, a veseelégtelenség vagy a májbetegség is.
A glutation képes a méregtelenítésre és az immunrendszer megerősítésére, hiszen képes közömbösíteni a méreganyagokat és hatékonyan száll szembe a szervezetbe jutó kórokozókkal. A glutation ezen kívül hozzájárul a fontos antioxidánsok regenerációjához és újrahasznosításához, beleértve a C- és E-vitamint.
A glutation a rákkeltő anyagokat, a toxinokat és a gyógyszermaradványokat ártalmatlan vegyületekké képes átalakítani mindenféle DNS-károsodás nélkül. Még a nehézfémek semlegesítésében is szerepet játszik.
Felhívás
Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. Gyermekek elől elzárva tárolandó.
Az étrend-kiegészítők olyan élelmiszerek, melyek a kiegyensúlyozott, vegyes étrend kiegészítését szolgálják. Ezt a koncentrált tápanyagtartalmukkal, valamint az egyéb, élettanilag aktív összetevők egyenkénti vagy egyesített hatásával teszik lehetővé. Habár előfordul, hogy összekeverik őket a gyógyszerkészítményekkel, fontos tudni, hogy a jelenleg hatályban lévő, hazánkban is érvényes európai uniós szabályok értelmében az étrend-kiegészítők nem minősülnek gyógyhatású készítménynek. Nem alkalmasak terápiás célra, sem betegségek kezelésére, sem pedig azok megelőzésére. Céljuk kizárólag a kiegyensúlyozott tápanyagbevitel biztosítása. Leginkább azok számára jelentenek jó megoldást, akik a kiegyensúlyozott, egészséges életmód hívei, és a megfelelő táplálkozási szokások mellett szeretnék biztosítani szervezetük számára a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyag bevitelét. Az étrend-kiegészítőkről szóló rendelet értelmében tápanyagok alatt vitaminok, vagy ásványi anyagok értendők.