Gyógyfű tea Anti-Illuminato közérzetjavitó 50g

Raktárkészlet: 2 db
Gyógyfű tea Anti-Illuminato közérzetjavitó 50g

Összetevők: kudzu gyökér, gyömbérgyökér, orbáncfű, szibériai ginzenggyökér, kerti kakukkfű

Kiszerelés: tasak

Tömeg: 50 g


Csökkenti az alkohol utáni vágyat, ezért használható saját kezdeményezésű elvonókúránál. Májtámogató, segíti a szervezet kitisztulását. Kezeli az elvonás és a másnaposság tüneteit. Támogatja az alkohol lebontását, csökkenti a véralkohol szintet. Pozitív hatása miatt nem csak alkoholos állapotokban, hanem közérzetjavítóként, erősítőként is fogyasztható!

HOVÁ SOROLJUK?


Élvezeti teaként is fogyasztható, előnyös élettani hatással rendelkező teakeverék.


 


MIT TUDHATUNK A NÖVÉNYEKRŐL?


A legmagasabb arányban felhasznált kudzugyökér és gyömbérgyökér sokoldalú hatású, hagyományos ázsiai gyógynövények. Népgyógyászati alkalmazásuk évezredekre nyúlik vissza. Az orbáncfű depresszióellenes felhasználását már Hippokratész idejében is ismerték. A szibériai ginzeng gyökér hasonló hatása mellett kiváló memóriajavító és energetizáló gyógynövény. A kakukkfű többek között bizonyítottan májtámogató, méregtelenítő tulajdonságú. Mindegyik növény hivatalos az Európai Gyógyszerkönyvben.


 


MILYEN ELŐNYÖS HATÁSSAL JÁR FOGYASZTÁSA SZERVEZETÜNKRE?


A teakeverék gyógynövényei egymás hatását támogatva csökkentik az alkohol utáni vágyat, ezért használható "saját kezdeményezésű" elvonókúránál. A májtámogató, méregtelenítő hatás segíti a szervezet kitisztulását. A hangulatjavító, antidepresszáns, nyugtató gyógynövény komponensek kezelik az esetleges elvonási tüneteket is. A tea sikeresen alkalmazható nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztása után fellépő másnaposság ellen. Támogatja az alkohol lebontását, csökkenti a véralkoholszintet. A gyömbérgyökér a gyomorpanaszok, hányinger és a fejfájás ellenszereként működik. Az összetevők helyreállítják a szervezet normális működését. Az ismertetett élettani- és gyógyhatásokat évszázados népi tapasztalat (Kína, Japán, Korea), állatkísérletek és humán klinikai megfigyelések egyaránt igazolják. A szervezetre gyakorolt komplex pozitív hatása miatt a tea nemcsak az alkoholos állapotok kezelésére, hanem közérzetjavítóként, általános erősítőként is fogyasztható!


 


HOGYAN ALKALMAZZUK?


 A teafüvet 5 percig főzni vagy forrásban lévő vízzel felönteni, lefedni majd 15 perc állás után fogyasztani.


Javasolt fogyasztási mennyiség: 3 csészével napközben.



Kedvencekhez
Összehasonlítás
Kérdés a termékről
Részletek
Adatok
Részletek
Az összetevők hatásai

gyömbérgyökér:

Prof. dr. Petri Gizella - Gyógynövények és készítményeik a terápiában

" A gyömbér már az ókori Kínában és Indiában a nátha és a köhögés gyógyszere volt. Illóolajának gyulladásgátló hatását klinikai vizsgálatok is igazolták. ... Emésztést elősegítő és koleratikus hatása van.

"

Bernáth Jenő - Vadon termő és termesztett gyógynövények

" Mint gyógynövény már a korai szanszkrit és kínai szövegekben, az ősi görög, római, valamint arab irodalmakban feljegyezték. Az ázsiai gyógyászatban drogként a szárított gyömbért használják hasfájás, hasmenés és hányinger kezelésére évezredek óta. Emellett a friss gyömbért is alkalmazzák köhögéscsillapításra, köptetőként, felfúvódás és étvágytalanság kezelésére. A tengeri betegség megelőzésére is előszeretettel alkalmazzák.

"

Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz

" Kínában évezredek óta alkalmazzák elsősorban gasztrointesztinális panaszok kezelésére, gyógyítására. Hányáscsillapító hatását kínai matrózok már évszázadokkal ezelőtt megfigyelték.

"

Rácz Gábor, Rácz-Kotilla Erzsébet, Szabó László Gy. - Gyógynövények ismerete-A fitoterápia és az alternatív medicina alapjai

" A drogot, illetve illóolaját dyspepsiában, stomachikumként, digestivumként, aperitivként használják. Növelheti az erőnléti állapotot is.  Kedvelt fűszer (pl. curryben), édességadalék, alkalmazzák az élelmiszer-, likőr- és illatszeriparban.

"

orbáncfű:

Rácz Gábor, Rácz-Kotilla Erzsébet, Szabó László Gy. - Gyógynövények ismerete-A fitoterápia és az alternatív medicina alapjai

" A Hyperici herbát a gyógyászatban epehólyag-bántalmakban (cholecystopathia) és gyomorfekélyes betegek kezelésére használják.

A hipericinről megállapították, hogy levert lelkiállapotú, szorongó, nyomott hangulatú (depressziós) betegeknél lehet jótékony a hatás (MAO-inhibitor, azaz gátolja a monoamino-oxidáz aktivitást), de csak néhány hetes kezelés után.

"

Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz

" Az orbáncfű központi idegrendszeri (különösen antidepresszáns) alkalmazása újabb keletű, kisebb tradícióval rendelkezik...

Az orbáncfű elsősorban enyhe depresszió esetén alkalmazható (elfogadható indikációi között szerepel még a szorongás, nyugtalanság, pszichovegetatív zavarok).

"

Bernáth Jenő - Vadon termő és termesztett gyógynövények

" Teája védi a nyálkahártyát, elősegíti a sejtek regenerálódását, valamint máj- és epebántalmak esetén is használják. Főzetét a középkor óta alkalmazzák kúraszerűen a neurotikus panaszok, szorongás, idegkimerültség, melankólia, félelemérzés, alvászavarok kezelésére is.

Klinikai tesztekben bizonyították az orbáncfűkivonat hatékonyságát enyhe és középfokú depresszió ellen, mely a szintetikumokkal azonos mértékű és kevesebb mellékhatással jár.

"

Prof. dr. Petri Gizella - Gyógynövények és készítményeik a terápiában

" Teáját vagy a belőle készült kivonatot antidepresszánsként használják.

"

szibériai ginzenggyökér:

Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz

" A drogot a népi gyógyászatban elsősorban roborálásra használják. Ezen kívül karminatívumként, akut és krónikus gastritis kezelésére, diuretikumként, impotencia kezelésére és a vérnyomás szabályozására is alkalmazzák.

A tajgagyökér fáradtság és gyengeség esetén tonikumként, a koncentrálóképesség javítására, valamint betegségből való lábadozás lerövidítésére alkalmazható. A drog folyamatosan legfeljebb 3 hónapig alkalmazható.

A tajgagyökér alkalmazása ritkán jár mellékhatással, amelyek közül az álmatlanság és az ingerlékenység a leggyakoribb. Használata kerülendő hormonkezeltek, skizofrének, bipoláris depresszióban szenvedők esetén, nem szabad stimulánsokkal együtt fogyasztani. Cukorbetegek, magas vérnyomásban szenvedők, antikoaguláns terápiában részesülők esetén óvatosságra van szükség. Terhességben, szoptatás alatt nem ajánlott.

"

Rácz Gábor, Rácz-Kotilla Erzsébet, Szabó László Gy. - Gyógynövények ismerete-A fitoterápia és az alternatív medicina alapjai

" A kivonatok és egyes anyagai külső károsító tényezőkkel, stresszhatásokkal szemben védő tulajdonsággal rendelkeznek (adaptogán hatás).

A gyógyászatban a tajgagyökeret és készítményeit fizikai és szellemi kimerülés utókezeléseként használják, továbbá a vegetatív idegrendszer zavarainak kezelésében (neurovegetativ dystonia). A terápiás hányados kedvező, de ellenjavallt lázas állapotokban, magas vérnyomásos betegeknél, szívinfarktus után.

"

Bernáth Jenő - Vadon termő és termesztett gyógynövények

" Kínában dokumentálhatóan 2000 éve használják a hagyományos orvoslásban, általános tonizáló, nyugtató, csillapító hatásáért adják olyan esetben, amikor a ginszenget túlságosan serkentő, stimuláló hatásúnak tartják, valamint a legjobb orvosságnak tekintik álmatlanság ellen. Képes növelni a szellemi teljesítőképességet úgy, hogy közben az idegességet és stresszt csökkenti. A drogot a népi gyógyászatban elsősorban roborálásra használják, ezen kívül karminatívumként akut és krónikus gastritis kezelésére, diuretikumként impotencia kezelésére és vérnyomás szabályozására is alkalmazzák. Továbbá javítja az ízületek mozgékonyságát, segíti a szervezet méregtelenítését, szülés vagy hosszú betegség után megkönnyíti a lábadozást. Meghosszabbítja a rákos betegek életét.

Klinikai vizsgálatok alapján a tajgagyökér fáradtság és gyengeség esetén tonikumként, a koncentrálóképesség javítására, valamint betegségből való felépülés lerövidítésére alkalmazható (ESCOP-, WHO-Monográfia). A tajgagyökér alkalmazása ritkán jár mellékhatással, amelyek közül az álmatlanság és az ingerlékenység a leggyakoribb. Hormonkezeltek, skizofrének, bipoláris depresszióban szenvedők esetén használata kerülendő. Stimulánsokkal együtt való fogyasztása nem ajánlott. Cukorbetegek, magas vérnyomásban szenvedők, antikoaguláns terápiában részesülők esetén óvatosságra van szükség. Várandósság és szoptatás ideje alatt nem ajánlott.

"

Prof. dr. Petri Gizella - Gyógynövények és készítményeik a terápiában

" A tajgagyökér előfordul Észak-Koreában és Japánban is, de nagyobb mennyiségben csak az orosz Távol-Keleten és Kínában, különösen Mandzsúriában gyűjthető. Századunk legalaposabban kutatott gyógynövényeinek egyike, ugyanakkor Kínában dokumentálhatóan 2000 éve használják a hagyományos orvoslásban. Nagy mennyiségben fogyasztva is ártalmatlan, káros mellékhatásait nem sikerült kimutatni. A kínaiak általános tonizáló, erősítő és nyugtató, csillapító sajátságáért adják olyan esetben, amikor a ginszenget túlságosan serkentő, stimuláló hatásúnak tartják. A legjobb orvosságnak tekintik álmatlanság ellen. Diákok százezrei használják vizsgaidőszakban, mert úgy képes növelni a szellemi teljesítőképességet, hogy az idegességet és a stresszt csökkenti.

Ez az egyik legsokoldalúbb gyógynövény: erősíti az immunrendszert, növeli a potenciát, javítja az ízületek mozgékonyságát, szabályozza a vérnyomást, segíti a szervezet méregtelenítését, meghosszabbítja a rákos betegek életét. Szülés vagy hosszú betegeskedés után megkönnyíti a lábadozást.

"

kerti kakukkfű:

Bernáth Jenő - Vadon termő és termesztett gyógynövények

" A különböző kakukkfűdrogok erős fertőtlenítő hatása az ókor óta ismert, ezért balzsamozásra és harci sérülések fertőtlenítésére alkalmazták. Járványok idején nagy mennyiségben fogyasztották, továbbá bedörzsölőként és füstölőként is használták. Fő hatóanyaga, a timol az egyik leghatékonyabb növényi eredetű antiszeptikum. A népi gyógyászatban régóta ismert légúti fertőtlenítő és görcsoldó szer. Az emésztő szervrendszerre is hat: emésztést serkentő, szélhajtó, továbbá bélféregűző szerként is ismeretes. Általános erősítő szerként és reumaellenes fürdőkben is felhsználják. A Thymi herba forrázatát, kivonatát és a kakukkfű illóolajat váladékos köhögés esetén a váladék felszakadásának elősegítésére használják. Vizelethajtó hatását is igazolták.

Alkoholos oldata bőrgomba elleni ecsetelőszer, illóolaját az illatszer- és likőriparban alkalmazzák. Jellegzetes íze miatt - friss és szárított formában - a mediterrán konyha alapvető fűszere, zöldségételek és húsok fűszerezésére is használják.

"

Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz

" A kakukkfüveket, amellett, hogy fűszernövényként széles körben elterjedtek, a népi gyógyászat is régóta ismeri. A légúti megbetegedésekben történő felhasználáson kívül görcsoldóként, szélhajtásra, az emésztés elősegítésére, általános erősítőszerként, sőt, külsőleg reumaellenes fürdőkben is ismeretes a felhasználásuk.

A kakukkfű-illóolajat és a herba forrázatát köpetürítéssel járó megfázásban a váladék felszakadásának elősegítésére inhalálva alkalmazzák.

"

Rácz Gábor, Rácz-Kotilla Erzsébet, Szabó László Gy. - Gyógynövények ismerete-A fitoterápia és az alternatív medicina alapjai

" A növény kivonatait és illóolaját, a belőlük előállított készítményeket légcsőhurutban (tracheitis, bronchitis) használják fertőtlenítő, a kóros váladék elfolyósodását előmozdító hatásuk miatt. ... Görcsoldó sajátsága főleg ott nyilvánul meg, ahol a szervezetből nagyobb arányban választódik ki: a légzőszervekben. Felhasználható szamárköhögésben (pertussis), ilyenkor ajánlatos a kék iringó (Eryngium planum) föld feletti részeinek vizes kivonatával társítani.

"
Adatok
Polc
8dF
Raktárkészlet
2 db
Cikkszám
D66124
Tömeg
56 g/db
cib